Vakıf Yönetimi
Galip Karataş

1940 Yılında Çankırı ili Atkaracalar İlçesi Eyüpözü Köyünde dünyaya gelen Galip Karataş, ilkokulun ardından bir dönem köyde babası ile çiftçilik ve hayvancılık yaptı.


17 Yaşında geldiği İstanbul / Sultanhamam’da Stok Manifatura mağazasında çalışmaya başladı.
1963 yılında askerlik dönüşü Kadıköy Yeni Gün mağazasında kısa bir süre çalıştı. 1964 Yılında Gürtoplar kumaş mağazasında satış elemanı olarak çalışmaya başlayan Galip Karataş zaman içerisinde mağaza müdürü oldu.


1979 Yılında Gürtoplar firmasından patronu Vahap Gürler ile Osmanbey de Gürtoplar kumaş mağazasını kurdu.


1992 Yılında oğlu İlker Karataş ve yeğeni Tuncer Özvar ile Erler Kumaş Kollektif şirketini kurdu.

Çankırı Eğitim Kültür ve yardımlaşma vakfı mütevelli heyeti üyesi olan Galip Karataş 3 dönem Vakıf ikinci başkanlığını yaptı.


2014 Yılında Galip Bey’i onurlandırmak amacıyla ile aile üyeleri tarafından kurulan “Galip Karataş Eğitim Kültür ve yardımlaşma vakfının onursal başkanıdır.


Nebahat Karataş ile evli olan Galip Karataş 3 çocuk ve 6 torun sahibidir.

İlker Karataş

Hazır Giyim ve tekstil sektöründe üretim, ithalat ve ihracat alanlarında deneyimli, iş geliştirme, ölçeklendirme ve yatırım konularında uzmanlaşmış +30 yıllık Erler Tekstil'in Yönetim Kurulu Başkanıdır.


İlker Karataş, sektörün ve sektörel ekonominin büyümesine katkı sağlamak için 2012 yılından bugüne OTIAD'da iki dönem başkanlık ve IHKIB YK üyelikleri de dahil olmak üzere pek çok projede gönüllü olarak görev almıştır.


Ticari ve ekonomik kimliklerine ek olarak sosyal sorumluluk ve dayanışma ekonomisine katkı sağlamayı da ülkesine bir görev borcu olarak benimsemiş, bu konuda da gönüllü çalışmalarına önem vermiştir.


+20 yıldır Çankırı Eğitim Vakfında aktif görev alan İlker Karataş, buna ek olarak firmanın kurucusu ve ailenin ilk kuşağı olan Galip Karataş adına Galip Karataş Vakfının kurulmasına öncülük etmiştir.

Tuncer Özvar

Tuncer Özvar, kumaş ve tekstil sektöründe 30 yılı aşan tecrübesi ile kurucu ortağı olduğu şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve YK Başkan Yardımcılığı görevlerinde aktif olarak iş hayatını devam ettirmektedir. Gazi Üniversitesi, İktisadi İlimler Fakültesinde Kamu Yönetimi lisans programını bitirdikten sonra 1986’da kumaş satış elemanı olarak başladığı iş hayatına, 28 yaşında aile şirketlerinin kurulumda yer alarak girişimci olarak devam etmiştir.

 

Aktif iş yaşamına halen Erler Tekstil San. Tic. A.Ş’de kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eron A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam eden Tuncer Özvar, ticari faaliyetlerinin yanı sıra 2000 yılından bu yana OTIAD İş İnsanları Derneği üyeliğini sürdürmekte ve sosyal sorumluluk konularında da aktif olarak görev almaktadır.

 

Çankırı Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği (2004 - ), Çankırı Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği. Burs Komisyonu Başkanı (2007-2013), Galip Karataş Vakfı Kurucu Mütevelli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (2014 - ) çalışmalarına ek olarak, 2022 yılında Kurşunlu Tarih Derneği kuruluşunda yer almıştır.

 

Evli ve iki çocuk babasıdır. Trekking, kayak, seyahat ve gastronomi ilgi alanları içerisindedir.

Hakan Özbek

1997’den bu yana Erler Tekstil bünyesinde çalışan Hakan Özbek, halen şirket ortağı ve genel müdürü olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda grup şirketlerinden Rikka Tekstil’in kurucu ortağı, Baxana.com markası ile faaliyetlerini sürdüren Eron E-Ticaret’in kurucu ortağı ve YK başkan yardımcılığı ile Invidia Moda’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmaktadır.


Aktif iş hayatına ek olarak 2018 Mayıs ayından bu yana OTIAD Yönetim Kurulu Üyesi ve sayman görevini sürdüren Hakan Özbek, ailenin eğitim ve yardımlaşma vakfı olan Galip Karataş Vakfında da kurucu muhasip üye olarak çalışmalarına devam etmektedir.


1996 yılında YTÜ Matematik Mühendisliği mezunudur. Evli ve iki çocuk babası olan Hakan Özbek, koşu, kürek, seyahat, sahne sanatları ve astroloji ile ilgilenmektedir.

 

Galip Karataş Vafkı A.Ş. sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close