Tarihçe
TARİHÇE

Erler Tekstil’in kurucularından Galip Karataş adına merkezi İstanbul-Şişli’de olan Galip Karataş Vakfı 2014 yılında kuruldu.

Yıllardır kumaşlarıyla insan bedenlerini sarıp sarmalayan ve güzelleştiren Erler Tekstil, Galip Karataş Vakfı’nın da kalpleri saracağına, yaşam kalitesini geliştirip güzelleştireceğine gönülden inanıyor. Galip Karataş Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Türk Milli Eğitim hizmetlerine katkıda bulunmak ve Türkiye’nin kalkınması ve gelişimine destek olmak; eğitim, kültür, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyette bulunmak amacını taşıyor. Yetenekli ve başarılı olmasına rağmen, maddi olanakları kısıtlı öğrencileri destekleyerek, onların her seviyedeki eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan Vakıf, yurt içi ve yurt dışı eğitim bursları vererek, ayni ve nakdi yardımlarda bulunup ve çocuklarımızın barınmalarını sağlıyor. Halen 200’e yakın gencimize yurtiçi ve yurtdışındaki eğitimlerine katkı sağlayan GKV, önümüzdeki yıllarda başarı odaklı burs, hibe ve sponsorluk hizmetlerini genişleterek devam ettirmeyi amaçlıyor.

 

Youtube kanalımız ve LinkedIn sayfalarımızdan gençler için hazırlanan içeriğe ulaşabilir, networkünüzü genişletebilir, sayfamıza üye olarak burs ve yardım başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Faaliyet alanları bununla da sınırlı değil. Eğitim, kültür, dayanışma ve spor alanlarında destek sağlamak istenen tüm faaliyetlerimizi Vakıf Senedimiz sayfasından görebilirsiniz. Vakfın faaliyetleri bununla sınırlı değil. Eğitim, kültür ve spor alanlarında yararlı her tür etkinliği, başarılı ve katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşları maddi ve manevi olarak destekliyor, ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak ve sosyal hayatlarını geliştirmek amacıyla beceri kursları açmak, spor faaliyetleri ve yarışmalar düzenlemek; başarılı olanlara ödüller vermek üzere de çalışmalarını sürdürüyor.


Ülkemizin tanıtımı ve gelişmesi için ekonomik, sosyal, kültürel, bilim, eğitim ve turizm alanlarında her tür faaliyeti düzenlemek, düzenlenen faaliyetlere destek olmak, konu ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmak ve destek olmak da Vakfın amaçları arasında yer alıyor.


Galip Karataş Vakfı ayrıca yardıma muhtaç, hasta ya da yoksul insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, barınmalarını sağlamak, maddi ve manevi yardımda bulunmak, gerektiğinde yardım kampanyaları düzenlemek ve diğer yardım kuruluşlarıyla iş birliği yaparak sosyal sorumluluk alanında da iyileştirici olmak gibi örnek bir davranış sergilemeyi hedefliyor. Tüm bunlarla birlikte her tür yataklı ve yataksız tedavi kuruluşları, hastane, poliklinik, huzur evi açmak, işletmek, halkın sağlık sorunlarıyla ilgili faaliyetlerde bulunmak; ayrıca anaokulu, ilk ve ortaöğretim, akademi, fakülte, üniversite ve yurtlar açmak, işletmek ve bu gibi kurumlarla ortaklık yolu ile iş birliği yapmak, maddi-manevi katkı sağlamak da plan ve hedefleri arasında yer alıyor.


Ve son olarak Vakıf, tüm bu amaç ve faaliyetlerini duyurmak, katılım sağlamak ve çalışmalarını etkinleştirmek için gazete, dergi gibi yayınlar çıkarmayı da hedefleri kapsamında değerlendiriyor.

 • 154

  Öğrenci

 • 74

  Lisans ve MYO Üniversitesi

 • 60

  Farklı Fakülte/Bölüm

 • 50+

  Webinar ve Kısa Eğitim

Galip Karataş Vafkı A.Ş. sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close